Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, August 15, 2017

Ministrja teknike e arsimit pushon nga puna 4 anëtarë të bordit të Universitetit të Mjekësisë

Ministrja Teknike e Ministrisë së Arsimit, Mirela Karabina ka pushuar nga puna 4 anëtarë të bordit në Universitetin e Mjekësisë, duke i zëvendësuar me 4 të tjerë.

Mësohet se ndër to, është pushuar dhe Plarent Ndreca drejtor i UPT. Mbledhja e Bordit është zhvilluar ditën e sotme, ndërsa disa nga anëtarët e bordit ishin me pushime, duke u cilësuar në këtë mënyrë e paligjshme. 
Ditën e djeshme 7 drejtorë të MAS u kallëzuan në Prokurori me akuzën e "shpërdorimit të detyres". Ministrja teknike e arsimit pushon nga puna 4 anëtarë të bordit të Universitetit të Mjekësisë

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot