Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, August 24, 2017

Librazhd/ Statistikë: Astrit Belba këngëtari me grupin muzikor më të mirë

 Të gjithve na ka ndodhur  të shkojmë nëpër dasma të qyteteve të ndryshme. Ajo që bie në sy mbi të gjitha është grupi muzikor i zgjedhur nga organizatori i atij gëzimi familjar.

Në zonën  e Elbasan-Prrenjas pas një statistike në portalin tonë rezultoi se Astrit Belba është këngëtari edhe grupi më i mirë muzikor. Astrit Belba tashmë i njohur në këto vise ka dëshmuar aftësitë e tij duke marrë pjesë nëpër koncerte të ndryshme folkrorike qytetare kombëtare edhe ndërkombëtare.

Ja si shkruan një qytetar për këtë grup: “Mund të them që është grupi më i mirë që kam dëgjuar ndonjëherë, ka edhe këngëtar të tjerë të talentuar si Klodian Polisi, Vëllezerit Korça, etj, por ajo që më pëlqen është organizimi i bandës së tyre. Ju siguroj se nëse do ta dëgjosh live tek këngon nuk do hezitosh, por edhe të mos dish të kërcesh muzika e tij të meson vetë”.

Këngëtari i mirnjohur në rajonin juglindor ka publikuar në Youtube katër videoklipet e tij që janë pritur shumë mirë nga fansat. Tashmë këngëtari ka berë publik edhe kanalin e tij personal në Youtube me emrin Astrit Belba Office.

“Më lejoni të përshëndes të gjithë fansat e mi.  Jam vërtetë i gëzuar pasi ndiej se puna ime vlerësohet.  Unë bashkë me grupin tim muzikor jemi mundur të sjellim më të mirën tonë edhe kështu do të jetë gjithmon. Dua të shtoj dicka se, nëse unë kam njëzet argumente për ekzistencën e Perëndisë, atëherë muzika është një prej tyre e dini pse?! Sepse shija muzikore është ajo që shpalos karakterin e një njeriu dhe të një populli”- është shprehur këngëtari Astrit Belba.


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot