Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, August 29, 2017

Librazhd-Prrenjas/ 4 aksidente, 2 të vdekur, 20 të plagosur / Ja kush janë viktimat

 Moti i keq i ditës së sotme si edhe pakujdesia e drejtuesve të automjeteve ka marrë dy jetë njerzish si dhe dhjetra të plagosur.

Viktima e parë është shtetasi me inicialet A.L, i cili gjeti vdekjen e menjëhershme për shkak se  një kamion, gjatë përplasjes, ndau më dysh makinën e tij tip Fiat.

Shkaku i aksidenti, sipas disa informacione paraprake mendohet të ketë qenë humbja e kontrollit të kamionistit por gjithcka është në dorën e policisë edhe grupit hetimor për të zbardhur ngjarjen e rëndë.

Viktima e dytë i cili humbi jetën në një aksident tjetër të rëndë është  një shtetas maqedonas dhe katër shtetas të tjerë janë dërguar për ndihmë mjekësore në Spital, bëjnë me dije burime nga Policia e Elbasanit.

Sipas policisë së shtetit këto aksidente janë për shkak të shpejtësisë, por dhe të lagëshirës.

Parajmërojmë se këto akse janë të rrezikshme për tu nënvlerësuar:

1-Kthesa gjarpërushe e Pishkash- Qukës

2-Hotolisht-Xhyrë

3- Qukës-Bushtricë

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot