Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, August 4, 2017

Kapet me bombë artizanale në xhep, pranga elbasanlliut

Një 38-vjeçar nga Elbasani është kapur me një sasi tritoli.
Burime nga policia bëjnë me dije se në pranga është vënë shtetasi Xhaferr Deliu.
Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë një kontrolli personal të ushtruar në Lagjen “Dyli Haxhire”, në xhep i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një pako e mbështjellë me natriban brënda në të cilën ndodhej një sasi prej 33.5 gr lëndë eksplozive e dyshuar me atë të llojit TNT (Tritol).
Tritoli ishte montuar së bashku me një kapsolle detonatore me gjatësi 2.9 centimetra si dhe një copë fitili zjarrpërcjellës.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot