Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, August 8, 2017

Ja tradhtia e sotme dhe e djeshme mes burrash!

Sot

Largimi i mjaft prej eksponentëve te  LSI-së ,në këto ditët e fundit ,  tek Partia Socialiste, në emër të rikthimit tek mëma dhe ati, ka ngjallur reagime të shumta në rrjetet sociale dhe facebook. Fyerje , sharje, ironi, sarkazëm, por më të shumtat nën një slogan; tradhti! Dhe që tradhtinë e do kushdo, por tradhtarin nuk e do njeri. E teksa lexojmë këto komente dhe prononcimet e vete lëseisteve, Ardit dhe Ornela, nuk ka se si mos bëjmë me dije një histori të kahershmë, më shumë se njëqind vite me parë..
...dje
Pashko Vasën, atdhetarin shkodran, në prag të Lidhjes së Prizrenit, deri në atë kohë mëkëmbës i Sulltanit në Liban, ky i fundit e thirri për t’i ngarkuara detyrën e Veliut në krahinën e Kosovës ku kishte filluar të rritej zjarri i kryengritjes së armatosur. Dhe Pashko Vasa i është përgjigjur; “Madhëni ! Jam një nëpunës i Mbretnis e mundohem t’i shërbej besnikërisht e me zell, por jam dhe shqiptar. Në më detyroftë Madhnija Juej të vete atje(në Kosovë-shënimi ynë), po më shtrëngon të bëj një tradhti; Ja do të tradhtoj Perandorin, ja se do të tradhtoj atdheun tim.”
No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot