Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, August 17, 2017

Hyn në liqenin e Shkodrës me varkë për t’u larë, dy fëmijë mbyten, 5 shpëtuan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditën e sotme në Malësi të Madhe. Dy fëmijë që po lundronin me varkë dhe po laheshin në liqenin e Shkodrës janë mbytur.
Sipas burimeve policore rreth orës 16:00, ka ardhur një telefonatë në Sallën Operative të Komisariatit të Policisë Malësi e Madhe se në Liqenin e Shkodrës, në vendin quajtur Grilë, territor i Malësisë së Madhe,  janë mbytur në liqen dy fëmijë.
Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë në vendngjarje ku ka rezultuar se ishin mbytur shtetasit E. T.,13 vjeç dhe S. T., 15 vjeç, banues në fshatin Gruemirë. (Kushërinj me njëri tjetrin,)
Nga informacionet paraprake mësohet se 7 persona ishin futur në liqen ku kishin hipur në një varkë të vogël dhe kur kanë arritur në thellësi janë hedhur në ujë për t'u larë.
Varkën e ka marrë rrjedha e liqenit, ku 5 shtetas kanë mundur të dalin në breg të liqenit ndërsa dy të miturit e lartpërmendur janë mbytur.
Shërbimet e Policisë së bashku me disa banorë të fshatit rreth orës 17.45  kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupave të pajetë nga liqeni. Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot