Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, August 24, 2017

Elbasan/ Tenton të vras vjerrën edhe vajzën e tij, arrestohet nga policia

Një 45-vjeçar nga fshati Lenje, është ndaluar nga policia e Elbasanit pasi kanosi vjehrrën dhe plagosi me mjet të mprehtë vajzën e vet. Ngjarja e rëndë ndodhi në kushtet ku Gazment Teça ishte i dehur dhe më pas kanosi vjehrrën 79-vjeçare, M.H.
Por nuk mjaftoi kjo. Ai plagosi lehtë me një xham edhe vajzën e vet, 19-vjeçaren J.T.
Nuk dihen shkaqet e këtyre veprimeve nga ana e 49-vjeçarit, i cili akuzohet për veprën penale të dhunës në familje.
Njoftimi i policisë:
Arrestohet Gazment Taçe, 45 vjeç banues në fshatin Lenie.
Arrestimi i tij, u bë pasi në fshatin Kodovjat, në gjendje të dehur dyshohet të ketë kanosur vjehrrën shtetasen M.H., 79 vjeçe banuese në fshatin Kodovjat.
Gjithashtu dyshohet të ketë dëmtuar me xham vajzën e tij, shtetasen J.T., 19 vjeçe.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale "Dhuna në familje" parashikuar nga nenet 130/a/2/3 i Kodit Penal

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot