Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, August 27, 2017

ELBASAN: Prifti Nikolla Marku "mashtron" mediat online/ Ja kush është e vërteta

Ditën e djeshme dt. 26
gusht 2017 qarkulloi në disa portale mediatike një intervistë "ekskluziv e" me priftin e vetëshpallur të kishës së Shën Marisë në lagjen kala
të qytetit të Elbasanit, Nikolla Marku, i cili ende mban të uzurpuar këtë
kishë qënga dita e zaptimit të saj me dhunë.

Në këtë intervistë të tijën ai edhe një
herë kërkon të tërheqë vemendjen e opinionit publik duke heroizuar veten e tij me një tjetër skenar fantazmagorik, sa djallëzor aq edhe qesharak, për gjoja përpjekjen nga ana e "kishës greke" siç shprehet ai, për helmimin e tij. Deklarata të tilla të përçarta sigurisht që nuk mund të mallëngjejnë askënd që tashmë e di shumë mirë se kush ka qenë dhe mbetet gjatë gjithë
këtyreviteve qëllimi i marionetës Nikolla Marku: përbaltja e veprës
madhështore dhe historike e ringritjes dhe rivitalizimit të Kishës Orthodhokse Autoqefale tëShqipërsië gjatë këtyre 25 vjetëve.
Gjithashtu, ata që ndodhen pas NikollaMarkut me deklarata dhe veprime të
tilla janë përpjekur vazhdimisht të nxisin përçarje brenda komunitetit
orthodhoks dhe ndërmjet komuniteteve fetare nëvend, si dhe urrejtje ndaj
popujve dhe vendeve tanë fqinj.

Kjo përpjekje e dështuar tashmë po shkon drejt përfundimit, ndërkohë që
sot në krye tëMitropolisë së Elbasanit, Shpatit dhe Librazhdit është një
mitropolit shqiptar,siç janë edhe në Mitropoli të tjera dhe në funksione të rëndësishme, bashkë me157 klerikë shtetas shqiptarë në gjithë gjithë vendin,
por këto fakte dukshëm, Nikolla dhe ata që janë pas tij nuk duan t’i shohin
e as t’i vlerësojnë.
Mitropolia e Elbasanit, Shpatit dhe LibrazhditElbasan 27 gusht 2017


Image result for nikolla marku

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot