Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, August 3, 2017

Dhunonte nënën e tij 78-vjeçe çdo ditë, shkaku nuk i jepte pensionin

Një person në Vlorë rreh nënën e tij të moshuar, duke e detyruar të dëmtuarën të kërkojë ndihmë në polici.
I dyshuari i ndaluar për dhunën është Shpendi Memaj, 57 vjeç, banues në Vlorë.
Ai u arrestua ditën e martë më 1 gusht, në lagjen ”Pavarsia”, në banesën e tij, pas denoncimit që e moshuara Xh.S., 78 vjeçe bëri në polici, ku tha se i biri gjatë së hënës ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj, duke i shkaktuar lëndime në trup.
Mësohet se konfliktet mes djalit dhe nënës ishin të përsëritura, por ditën e hënë situata ka përfunduar në dhunë, duke e detyruar të moshuarën t’i drejtohet policisë për ndihmë.
Materialet janë referuar në Prokurori ndaj tij për veprën penale ”Dhuna në familje”.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot