Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, August 3, 2017

Atentati tek "Komuna e Parisit", rrëfehet dëshmitari: Ja çfarë më panë sytë

24-vjeçari Lorenc Hoxha është personi që ka ngelur i plagosur në atentatin me armë të ndodhur tek "Komuna e Parisit" në Tiranë. Ndaj Hoxhës është qëlluar me armë, teksa ai udhëtonte me një benz ngjyrë të bardhë.
Automjeti me targë targë AA 777 RT rezulton në emër të Xhevdet Hoxhës, por nuk dihet nëse ky person ka lidhje me të plagosurin.
Një dëshmitar ka treguar për TV Klan se çfarë ka parë në momentin kur ka ndodhur ngjarja.
Fillimisht makina tip Benz ngjyrë e bardhë me targa  AA 777 RT e cila vinte nga kryqëzimi i “Komunës së Parisit” duke tentuar për tu futur në rrugë dytësore  ka prekur me pasqyrë një kalimtare, e cila është rrëzuar dhe më pas drejtuesi i makinës nga frika se mund të kishte shkaktuar aksident është larguar me shpejtësi.
I plagosuri  është shkëmbyer me mua dhe i kam treguar se ku ndodhet ambulanca për të shkuar për të marrë ndihmën e nevojshme.
Ndërkohë mjeti i cili i ishte pa frena ka lëvizur një gjendje të lirë dhe është futur brenda tunelit duke rrezikuar jetën e fëmijëve të lagjes, të cilët po luanin aty pranë.
Shoferi i makinës, i plagosur me dorën që po i rridhte gjak, së bashku me një shokun e tij janë larguar me vrap nëpër rrugica”, rrëfen dëshmitari.


Ai tregon se e kanë vendosur makinën në gjendje frenimi për arsye sigurie. Sipas dëshmitarit ndaj makinës është qëlluar në një vend tjetër

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot