Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, July 29, 2017

Rama s’bën “gëk”/ Korçarja i përvishet keq: Sa herë e ke veshur bluzën e kombëtares?

Pasditen e sotme kryeministri Edi Rama ka ndaluar për dëgjesën e radhës në Korçë, po një qytetare e ka “gozhduar” atëherë kur ai nuk e priste.
Fillimisht ajo e ka pyetur se sa herë e ka veshur bluzën e kombëtares, e më pas ia ka plasur të gjitha të vërtetat dhe shqetësimet.
Biseda:
Qytetarja: Sa herë e ke veshur bluzën e kombëtares?
Rama: Po ça hyn kjo?
Qytetarja: Jo, dua ta di. Se unë e kam veshur tërë jetën. Ti duhet të më kuptosh se je sportist vetë. Unë s’mund të bëhen basketbolliste, por as ju nuk mund të bëheni atlet. Unë dua që të vlerësohet puna e ne sportistëve. Kam gjithë ato medalje dhe asnjë vlerësim. S’mund të paguhem sa një mësuskë e thjeshtë. Ose të paktën të na ulen orët e mësimit, edhe të ndihemi më rehat.
Ja kam thënë Nikos (Peleshit) këtë, ja them edhe Edit, s’e kam problem. Se më kupton, është sportist. Edhe Ilirit, ia them (Metës) se dhe ai sportist është.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot