Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, July 30, 2017

Moti në Elbasan/ Pritet të ngrihen temperaturat mbi 40º C

Vijon dominimi i motit të kthjellët dhe të nxehtë në pjesën më të madhe të vendit deri në mesditë kur zonat malore do të kenë edhe vranësira kalimtare.

Vranësira më të shpeshta do të ke

të në juglindje të vendit duke rrezikuar nga shira të përkohshëm dhe të izoluar.
Pasditja do të mbetet me mot të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa zonat lindore dhe kryesisht juglindja do vijojë me vranësira të herë pas hershme. Mbrëmja sjell stabilizim të atmosferës rrjedhimisht, në gjithë vendin do të dominojë moti i kthjellët deri mëngjesin pasardhës.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit sjellin një tjetër rritje, më e ndjeshme gjatë orëve të mesditës duke bërë që maksimumi në rang vendi do të ngjitet në 40º C. Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi prej 22 km/h nga drejtimi veriperëndimor ndërsa në brigjet detare dallgëzimi mbetet i ulët.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot